جدیدترین اخبار و معرفی بازی

احتمال وجود بخش چندنفره در عنوان Cyberpunk 2077

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

احتمال وجود بخش چندنفره در عنوان Cyberpunk 2077

دسته بندی : بازی تاریخ : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶

احتمال وجود بخش چندنفره در عنوان Cyberpunk 2077

بنابر صحبت‌های اخیر مدیرعامل استودیوی CD Projekt Red، عنوان Cyberpunk 2077 ساخته جدید آن‌ها احتمالا دارای بخش چندنفره خواهد بود. و بنظر می‌رسد وجود این بخش به رویکردی جدی در استودیوی آن‌ها بدل شده باشد.

طرفداران سری The Witcher بی‌صبرانه مشتاق تجربه دست‌پخت جدید استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red) یعنی عنوان Cyberpunk 2077 هستند. طی مصاحبه‌ای با وب‌سایت Strefa Inwestorow (سرمایه‌گذاری لهستانی)، آقای آدام کیکینسکی (Adam Kicinski) مدیرعامل استودیو در مورد عنوان Cyberpunk 2077 صحبت کردند:

ما به‌دنبال تجربه مواردی هستیم که در سری The Witcher نتوانستیم به آن‌ها بپردازیم. چیز زیادی در مورد Cyberpunk 2077 نمی‌توانم بگویم، اما این را باید متذکر شوم که جاه‌طلبی‌های ما در این پروژه بسیار بالا هست؛ سبک کاری استودیوی ما اینگونه هست. ما حتی در نظر داریم پا را فراتر نیز بگذاریم، اما فعلا باید دید که مذاکرات کاری چگونه پیش خواهند رفت. بسیار امیدواریم تا عنوان Cyberpunk 2077 به لحاظ تجاری به موفقیت چشمگیری دست‌یابد.

زمانی که از ایشان در مورد بخش چندنفره سوال شد، آقای کیکینسکی اشاره داشتند که وجود این بخش راه مناسبی برای دستیابی تیم‌ آن‌ها به استانداردهای بازار هست. وی حتی وجود این بخش را “ضروری” دانست:

وجود بخش آنلاین ضروری هست، و یا اینکه برای دستیابی به موفقیتی بلندمدت بسیار توضیه می‌شود. در گذشته اشاراتی داشتیم که عنوان Cyberpunk 2077 دارای عناصر آنلاین خواهد بود.

صحبت‌های آقای کیکینسکی سبب افزایش اعتبار شایعات مرتبط با وجود بخش چندنفره در عنوان Cyberpunk 2077 می‌شود، اما بنابر توضیحاتی که تاکنون ارائه شده نمی‌توان انتظار این را داشت که تیم‌سازنده ماهیت بازی را تغییر داده و آن را به یک تجربه متمرکز برروی بخش چندنفره بدل نماید. براساس گزارش‌های موجود هدف وجود بخش Social Hub در بازی، اتصال تجربه بخش تک‌نفره بازی به یک بخش چندنفره (که فعلا هیچ اطلاعاتی از آن در دسترس نیست) می‌باشد و استودیوی سی‌دی پراجکت تاکنون واکنشی نسبت به رد یا تائید این ادعاها از خود نشان نداده. اما هم‌اکنون بنظر می‌رسد آن‌ها به وجود یک بخش چندنفره با کیفیت اعتقاد پیدا کرده‌اند:

بخش چندنفره یک استراتژی مهم بشمار می‌رود، زیرا در صنعت گیمهای ویدئویی سازندگان به‌دنبال مباحث تجاری هستند؛ عناوینی که درآمدهایی ثابت تولید می‌کنند. البته درآمدزایی هر بازی پس از گذشت چند سال تمام می‌شود، بعضی از عناوین سرویس‌محور نیز می‌توانند در بازار تا ۱۰ سال دوام آورند. اما خارج از منبع اصلی درآمدزایی، آن‌ها سبب تولید درآمدهای ثابت خواهند شد. و در آینده تصور می‌کنیم ارتباط وسیعی میان عناوین بزرگ و گیمهای سرویس‌محور وجود داشته باشد – باید به آن اعتراف کنیم زیرا قطعا چنین خواهد بود.

در نهایت باید گفت که فعلا هیچگونه تاریخ انتشار و پلتفرمی برای عنوان Cyberpunk 2077 معرفی نشده هست.