جدیدترین اخبار و معرفی بازی

پروژه The Good Life شکست خورد | آمدن این کمپین به کیک‌استارتر تا پایان سال جاری

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶

پروژه The Good Life شکست خورد | آمدن این کمپین به کیک‌استارتر تا پایان سال جاری

پروژه The Good Life، اثر جدید آقای هیدتاکا سوری سویهیرو (Hidetaka “Swery” Suehiro) که بر روی سایت Fig قرار گرفته بود، نتوانست به هدف مالی تعیین شده‌اش دست یابد. در حالی که کمتر از ۱۰ ساعت به پایان کمپین ۴۰ روزه پروژه The Good Life باقی مانده هست، این عنوان فقط موفق شده تا به ۵۲۹ هزار دلار از هدف ۱.۵ میلیون دلاری خود دست پیدا کند. حال آقای سوری با انتشار پیام جدیدی برای هواداران خود با ذکر دلایل شکست این کمپین، اطلاعاتی از آینده پروژه The Good Life منتشر کرده و از قرارگیری آن بر روی سایت کیک‌استارتر خبر داده هست.

در ادامه می‌توانید متن پیام آقای سوری را مطالعه کنید.

«خطاب به تمامی هواداران دوست داشتنی، حامیان مالی و هواداران آینده-

در تاریخ ۳ سپتامبر من در مراسم PAX از عنوان The Good Life رونمایی کرده، و سپس کمپین مالی آن را در سایت Fig راه‌اندازی نمودم. این اولین‌ باری بود که من چنین کاری انجام می‌دادم. هرچند متاسفانه مبارزه ۴۰ روزه ما با شکست مواجه شده هست.

با نگاه به گذشته، متوجه شده‌ام که چیزهای بسیاری در مورد این کمپین وجود داشت که می‌توانستیم آن‌ها را بهتر انجام دهیم.

اولین چیزی که به ذهنم می‌رسد این حقیقت هست که نام و طرح هنری این عنوان چندین هفته قبل از معرفی رسمی این کمپین لو رفتند. به دلیل لو رفتن این تصاویر، افراد بسیاری فکر کردند که The Good Life قرار هست یک بازی کوچک و ۲ بعدی باشد.

پس از آنکه مدت زمانی زیادی را صرف پنهان نمودن این اطلاعات لو رفته کردیم، ما نتوانستیم در مراحل اولیه این کمپین اطلاعات دقیقی در مورد این پروژه برای شما فراهم آوریم، از این رو افراد زیادی نمی‌دانستند که The Good Life دقیقا چه نوع عنوانی خواهد بود. احتمالا هواداران بسیاری در این مرحله علاقه خود را به بازی از دست دادند، و من بسیار از این موضوع پشیمان هستم.

من همچنین فکر می‌کنم تریلر مفهومی که از این عنوان منتشر نمودم همه را گیج‌تر کرد. بیشتر واکنش‌ها نسبت به آن تریلر مثبت بود، هرچند به نظرم افرادی که تریلر ذکر شده را مشاهده کردند در ذهن خود تصورات مختلفی از بازی داشتند و این موضوع سبب شد تا ما همینطور از واقعیت The Good Life دور شویم.

من همچنین پشیمان هستم که زودتر خبر همکاری شرکت Grounding در این پروژه را اعلام نکردم. من باید این پیام را بسیار شدیدتر بیان می‌نمودم.

شرکت آقای یوکیو فوتاتسوگی (خالق عنوان Panzer Dragon) قرار هست بازی جدید آقای سوری (خالق عنوان Deadly Premonition) را تولید کند. این یک حقیقت هست. نه فقط این موضوع، بلکه آقای نوبورو هوریتا کارگردان هنری Rez ،Machi Koro و City Dice نیز به عنوان یکی از اعضای مورد اعتماد ما بر روی این پروژه فعالیت خواهد کرد. عدم تمرکز بر روی این ترکیب قدرتمند یکی از اشتباهات بزرگی بود که ما به هنگام تبلیغ این عنوان انجام دادیم.

من همچنین فکر می‌کنم ما با باندل‌ها و ورژن‌های اضافی، بسیاری از هواداران خود را گیج کردیم.

«اگر من یک گوسفند بخرم درون بازی چه اتفاقی خواهد افتاد؟»

«فروشگاه‌های کارت‌ها چه هستند؟»

«یعنی من نمی‌توانم ورژن فیزیکی را بخرم؟»

«چرا دو ورژن مختلف، یکی برای یک سگ و دیگری برای یک گربه وجود دارد؟»

به نظرم تمامی حامیان من باید شجاعت بسیاری به خرج می‌دادند تا بدون آنکه بدانند بازی دقیقا به چه صورت عمل خواهد کرد، «ورژن همراه با یک گوسفند اضافی» را خریداری کنند.

من بسیار قدردان افرادی هستم که به این عنوان کمک مالی نموده یا بر روی آن سرمایه‌گذاری کردند. ممکن هست ما اینبار به هدف خود دست نیافته باشیم، اما لطفا نگران نشوید. علاقه و اشتیاق شما قلب تک تک اعضای تیم سازنده را لمس کرده هست. حمایت شما تبدیل به سوختی شده که ما از آن برای پیشروی استفاده خواهیم کرد.

با این تفاسیر، برنامه بعدی ما چیست؟

خب ما چیزهای زیادی از برگزاری این کمپین یاد گرفتیم و باور داریم که شکست واقعی زمانی رخ می‌دهد که از این پروژه دست بکشیم. ما در تلاش خود نسبت به عرضه The Good Life برای شما تسلیم نخواهیم شد.

برنامه ما این هست که تا قبل از پایان سال جاری (میلادی) این پروژه را به عنوان یک کمپین کیک‌استارتر مجددا راه‌اندازی کنیم. ما از تمامی اطلاعات بدست آمده از این کمپین استفاده کرده، و کمپین کیک‌‌استارتری را ساخته که باور داریم موفق می‌شود. (کمپین کیک‌استارتر) از ابتدا شامل یک تریلر واضح، اطلاعات دقیق از دو ورژن مختلف این عنوان، هدف مالی کمتر (به لطف پیدا کردن شرکای بزرگ و جدید در تولید این بازی که برای معرفی آن‌ها هیجان زده هستیم)، ورژن‌های فیزیکی این عنوان با همکاری دوستانمان در شرکت Limited Run Games و یک روابط عمومی بزرگ و درست به هنگام آغاز این کمپین، خواهد بود.

لطفا منتظر این کمپین بوده و کمی بیشتر برای این عنوان صبر کنید! با وجود آنکه از دست نیافتن به هدف مالی خود ناراحت شده‌ایم، ما بر این باور هستیم که علاقه و حمایت شما برای وجود داشتن این بازی واقعی و خالص بوده، و ما تا زمانی که این عنوان را در دستان شما قرار ندهیم از مبارزه و پیشرفت دست نخواهیم کشید…

و یکبار دیگر… از همگی بسیار متشکرم.

همه شما را دوست دارم!!

سوری»

علاقمندان می‌توانند از اینجا اطلاعات بیشتری در مورد این پروژه و اهداف کمپین قبلی آن بر روی سایت Fig، بدست آورند. شایان ذکر هست که در کمپین قبلی این پروژه، بازی نقش‌آفرینی و معمایی The Good Life برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی در نظر گرفته شده بود. حال باید منتظر ماند و دید که آیا در کمپین جدید این پروژه برای سایت کیک‌استارتر، تغییراتی در پلتفرم‌های احتمالی این عنوان صورت خواهد گرفت یا خیر.