جدیدترین اخبار و معرفی بازی

Koizumi از Super Mario Odyssey و ارتباط آن با ورژن‌های قبلی می‌گوید

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶

Koizumi از Super Mario Odyssey و ارتباط آن با ورژن‌های قبلی می‌گوید

یوشیاکی کویزومی (Yoshiaki Koizumi)، تهیه‌کننده‌ی Super Mario Odyssey، به‌تازگی در مصاحبه‌ی جدیدش توضیحاتی راجع به این عنوان مورد انتظار ارائه داده هست.

کویزومی از آغاز فعالیتش در نینتندو در سال ۱۹۹۱، برروی پروژه‌های مختلفی کار کرده هست. وی نقش دستیار کارگردان Super Mario 64 و کارگردان Super Mario Sunshine و Super Mario Galaxy را داشته و تهیه‌کنندگی تمامی ورژن‌های آینده‌ی این سری از جمله Super Mario Odyssey را نیز بر عهده دارد.

کویزومی در گفت و گو با مجله‌ی GameMaster به ارتباط Super Mario Odyssey با ورژن‌های گذشته اشاره نموده هست:

من از دوره‌ی Nintendo 64 در ساخت بسیاری از ورژن‌های سه‌بعدی سری Mario نقش داشته‌ام. و وقتی این گیمها را طراحی می‌کنید و می‌سازید، به طور مداوم متوجه نکاتی از چگونگی یک بازی سه‌‌بعدی Mario می‌شوید، پس می‌توانم بگویم که همه‌ی آن‌ها با هم ارتباط دارند. این‌طور به نظر می‌رسد که Super Mario Odyssey، دی‌ان‌اِی تمامی این ورژن‌های قبلی را دارد.

وی همچنین در خصوص اهمیت سفرهای ماریو در این عنوان گفته هست:

یکی از مهم‌ترین موضوعات و ریشه‌های این بازی، سفر کردن هست. شما برای اولین بار به جایی سفر می‌کنید و با مردم و ساکنان آنجا مواجه می‌شوید که دارای ویژگی‌ها و مشخصاتی هستند که تاکنون ندیده بودید، و این متعجب‌کننده هست.

وقتی ماریو در شهر New Donk حضور دارد، بسیار کوتاه‌تر از مردمی هست که در آنجا زندگی می‌کنند، اما این چیزی هست که من در سفرهای زندگی واقعی هم حس کرده‌ام. می‌دانید، این تفاوت در اندازه‌ی مردم سبب می‌شود که بگویید “اوه آره، من الان خارج از کشورم”.

علاوه بر این‌ها، کویزومی درباره‌ی اجرای Super Mario Odyssey برروی نینتندو سوئیچ و استفاده‌ی کامل از ویژگی‌های این کنسول جدید و موفق توضیح داده هست:

یکی از اولین چیزهایی که به تیم سازنده‌ی Odyssey نشان دادم، جوی‌کان‌ها بودند. و به آن‌ها گفتم “لطفاً مطمئن شوید که هنگام طراحی این بازی، از ویژگی‌های جوی‌کان‌ها استفاده می‌کنید، مانند نگه‌داشتن دو کنترلر در دست به‌صورت جداگانه و ویبره‌.” در کل کارمان، من از آن‌ها درخواست می‌کردم که این موضوع را مورد توجه قرار بدهند.

Super Mario Odyssey در ۲۷ اکتبر مصادف با ۵ آبان به‌صورت انحصاری برای نینتندو سوئیچ عرضه می‌گردد. این درحالی هست که عناوین معروف و پر سر و صدایی نظیر Assassin’s Creed: Origins و Wolfenstein II: The New Colossus در همین تاریخ به انتشار می‌رسند و رقابت تنگاتنگی را به وجود می‌آورند.